Багато хто з нас, прокинувшись вранці, люблять випити чашечку улюбленого чаю, який заряджає енергією на весь день, а також має багато корисних властивостей. Це один з тих напоїв, який люблять і цінують мільйони людей в усіх куточках світу.
Чай – один з найдавніших напоїв, який за свою історію вже зібрав чимало цікавих легенд і фактів. Ось деякі з них.
Факт 1
Чай, завезений в Європу в кінці 17 століття, був цінним і дуже рідкісним товаром. Він зберігався в елегантних ящиках з надійними замками. Такі скрині часто містили два або більше відділень для різних типів чаю або для цукру.
Факт 2
Найбільше в світі чай п’є Ірландія, а Британія – лише на другому місці.
Факт 3
У США найпопулярнішим є холодний чай – 85% проти 15% у гарячого.
Факт 4
Чай – найпопулярніший напій у світі. На другому місці за популярністю виявилося пиво.
Факт 5
Всього існує 6 різновидів чаю: зелений, чорний, білий, жовтий, улун, ферментований.
Факт 6
У вересні 1904 року Томас Салліван запатентував розфасовку чайного листа по пакетиках. У той час виробництво було повністю ручним, і вартість упаковки чаю дійсно вражала.
Факт 7
У Європі довгий час вважали, що зелений і чорний чай – це напій з різних сортів чаю. Китайці просто не хотіли відкривати секрети. Насправді ж обидва види напою створюються з одного і того ж чайного листа, різниця в смаку досягається за рахунок технології обробки.
Факт 8
«Lipton» – найбільш популярна в світі марка чаю.
Факт 9
У Китаї немає поняття «чорний чай». Там звичний нам темний напій називають червоним.
Факт 10
Коли чай тільки почав з’являтися в Європі, і про нього ще практично нічого не було відомо, на одному з офіційних королівських прийомів з привезеного чайного листя приготували салат.
Факт 11
В Англію чай прибув лише в 1657 році. Його в ті роки не особливо визнавали і подавали тільки в кав’ярнях, куди жінкам навіть заходити заборонялося.
Факт 12
Зелений чай містить на 50% більше вітаміну С, ніж звичайний чорний.
Факт 13
Кожен сорт чаю має власну історію. Так, улюблений багатьма Ерл Грей, за переказами, отримали випадково – під час перевезення морем одна з бочок з бергамотовим маслом протекла на мішки з чаєм. У підсумку в порту такий «зіпсований» товар продали за безцінь, але, коли корабель повернувся, жителі вимагали «той чай з бергамотом» – унікальний смак незабаром оцінили у всьому світі.
Факт 14
До речі, про кофеїн. Чай містить його не менше, ніж в каві, проте бадьорить він ніжніше. Вся справа в антиоксидантах. Завдяки ним кофеїн з чаю діє довше і ефект не помітний так різко, порівняно з чашкою кави.
Факт 15
Назва «байховий» (або розсипний чай) походить від китайського «бай-хоа» – «біла вія». Настільки ніжною метафорою китайці удостоїли молоду, ледь розпущену чайну бруньку – або типс. Чим більше типсів в розсипному чаї, тим вищою є його цінність.
За матеріалами SPARK