Щоденне очищення шкіри за допомогою пінки, тоніка або іншого засобу для обличчя дозволяє зняти косметику та поверхневе забруднення. При цьому, як правило, не видаляються ороговілі клітини і не очищаються пори. Особливо актуальна ця проблема для власників жирної, проблемної або чутливої шкіри. Поступово її пори забиваються, що призводить до появи запалень, акне і гнійних висипань. Також без глибокого очищення в шкірі сповільнюються обмінні процеси та регенерація, через що вона швидко втрачає свою пружність і еластичність.
Для чого потрібна професійна чистка обличчя та які бувають види чистки? Відповідь на питання дає косметолог Майя Погорельська.
Чистку обличчя потрібно проводити людям з :
- проблемною,
- жирною,
- чутливою,
- комбінованою,
- сухою,
- нормальною шкірою.
Проводити чистку шкіри обличчя потрібно абсолютно всім, але з різною періодичністю. Наприклад, при сухій та нормальній шкірі може бути достатньо 1 разу на 3-4 місяці, тоді як при проблемній та жирній, чистку потрібно робити набагато частіше.
Що дає професійна чистка обличчя у косметолога?
Правильно підібрана та проведена чистка обличчя забезпечує:
- глибоке очищення шкіри,
- звуження пор,
- усунення або зменшення акне та інших висипань,
- вирівнювання рельєфу та кольору шкіри,
- покращення обмінних процесів та регенерацію тканин,
- підвищення пружності шкіри,
- скорочення кількості дрібних зморшків,
- профілактику старіння.
Які існують види чисток обличчя?
Існує кілька видів чисток шкіри обличчя, які відрізняються наявністю механічного або хімічного впливу, глибокого очищення, показаннями, протипоказаннями та іншим.
Кожна з процедур підходить тільки для певного типу шкіри.
Основними є такі види чисток:
- механічна (вона ж ручна або мануальна),
- апаратна (ультразвукова, лазерна, вакуумна),
- хімічна (пілінги на основі кислот).
Механічна чистка обличчя
Механічна чистка передбачає видалення ороговілого шару шкіри та очищення пор за допомогою спеціальних інструментів (косметичних ложечок, сита та інше). Перед цим обличчя очищають від залишків макіяжу, а для розкриття пор розпарюють або наносять спеціальну маску. Також шкіру знезаражують за допомогою антисептика. Після проведення чистки роблять заспокійливу або зволожувальну маску.
Механічну чистку рекомендують при жирному типі шкіри, вираженому акне та забитих порах. Але людям з сухою та чутливою шкірою вона не підходить.
Ультразвукова чистка обличчя
Ультразвукова чистка забезпечує дбайливіше, але глибоке очищення шкіри. Її проводять за допомогою ультразвукових хвиль. Це забезпечує не тільки очищення шкіри, але й розширення судин, покращення місцевого кровообігу та підвищення синтезу колагену та еластину. У результаті вирівнюється рельєф та відтінок шкіри, покращується загальний стан та розгладжуються дрібні зморшки.
Чистка обличчя ультразвуком це безболісна та безпечна процедура. Вона не вимагає попереднього розпалювання та підходить для всіх типів шкіри. За часом сеанс займає близько 40 хвилин.
Вакуумна чистка обличчя
Ця чистка проводиться за допомогою спеціального апарату з невеликою вакуумною насадкою. Нею поступово обробляють все обличчя, очищаючи пори від забруднення та видаляючи ороговілі клітини. Перед процедурою проводять демакіяж та розпарювання пор, а після роблять заспокійливу маску.
Вакуумна чистка не викликає больових відчуттів та подразнення шкіри.
Лазерна чистка обличчя
Лазерна чистка є більш інтенсивною, ніж ультразвукова. Як правило її застосовують на зрілій шкірі, коли одночасно з чисткою необхідне видалення деяких естетичних дефектів: постакне, шрамів, розтяжок, пігментних плям.
Лазер руйнує верхній шар дерми, забезпечуючи очищення, вирівнюючи рельєф та активуючи природні процеси регенерації та омолодження шкіри.
Хімічні пілінги для обличчя
Хімічний пілінг є найбільш відомим та поширеним видом чистки обличчя. Процедуру проводять за допомогою спеціальних препаратів на основі різних кислот, ферментів та інших речовин.
Засіб наносять на шкіру та залишають на певний час, за який вона забезпечує розчинення забруднення в порах, а також відмерлих клітин.
Хімічний пілінг підходить не для всіх типів шкіри. Якщо вона суха використовувати засіб не рекомендують.
Щоб процедура пройшла безпечно та забезпечила передбачуваний результат, її повинен виконувати професійний косметолог. Важливо правильно підібрати склад пілінгу та тривалість його перебування на шкірі.
Відмінності професійної чистки обличчя та чистки в домашніх умовах
Основна відмінність професійної процедури від домашньої полягає в глибині та якості очищення. Вдома ефективно та безпечно провести чистку практично неможливо.
По-перше, для цього потрібне спеціальне обладнання, а, по-друге, знання та досвід косметолога, щоб підібрати необхідну процедуру та не пошкодити шкіру неправильним доглядом.
Дуже часто для того, щоб досягнути максимального ефекту, косметолог поєднує кілька видів чистки. Наприклад спочатку проводять механічну, а потім ультразвукову чистку.
В домашніх умовах можна використовувати скраби та легкі пілінги. Залежно від типу шкіри їх рекомендують проводити 1-3 рази на тиждень. Якщо шкіра жирна, то скраб можна використовувати 1-2 рази на тиждень, якщо суха 1 разу на тиждень буде достатньо. Також в домашніх умовах можна робити спеціальні очисні маски. При цьому потрібно не забувати, що наносити їх рекомендують на очищене та розпарене обличчя. А після обов’язково нанести легкий зволожувальний та заспокійливий крем.
Однак всі ці процедури не можуть замінити професійну чистку, але дозволять зберегти її ефект на довший час.
Якщо ви сумніваєтеся у тому який у вас тип шкіри та яка чистка вам підійде, потрібно обов’язково проконсультуватися у косметолога. Він зможе оцінити стан вашої шкіри та підібрати вам правильно процедуру та подальший догляд.
ТЦ «Рубін» 3 поверх, каб. 9
Майя Погорельська
096 855 75 25