Кашель, нежить, біль у горлі, підвищення температури, головний біль, біль в м’язах, слабкість, апатія, відсутність апетиту – ці перші тривожні симптоми у дитини не варто ігнорувати. Ні в якому разі не варто займатися самолікуванням: зверніться до педіатра, і він призначить лікування.
Але крім лікування, навесні варто приділити особливу увагу профілактиці застуди та ГРВІ у дітей.
Як зміцнити організм навесні
Весна – перехідний сезон між зимою і літом, коли температура повітря коливається, і дитяча імунна система може бути менш стійкою до вірусів і бактерій, що викликають ГРВІ.
Ось декілька порад, які допоможуть запобігти поширенню ГРВІ серед дітей:
- Підтримуйте гігієну. Навчіть дітей мити руки з милом перед їжею та після відвідування туалету, а також після повернення з вулиці. Дуже важливо не дозволяти дітям торкатися обличчя без попереднього миття рук.
- Збалансоване харчування. Додайте до раціону дітей багато свіжих овочів та фруктів, а також продуктів, які містять вітаміни C та D, це допоможе підтримати імунітет.
- Регулярне провітрювання. Відкривайте вікна для провітрювання приміщень, особливо у кімнатах, де діти проводять багато часу
- Часте вологе прибирання. Часто проводьте вологе прибирання у кімнатах, де проводять час діти.
- Уникайте контакту з хворими на ГРВІ.
- Повноцінний сон. Перехід на літній час – справжній стрес для дитячого організму. Тому допоможіть дітям якомога легше адаптуватися. Для цього чітко дотримуйтеся режиму дня.
- Не забувайте про фізичну активність та прогулянки на свіжому повітрі.
Дотримання простих порад дозволить зміцнити дитячий організм та підвищити його опірність до різних інфекцій.
За матеріалами Коліжанка