Євпраксія Мстиславівна: імператриця-цілителька

Євпраксія вийшла заміж за візантійського царевича Олексія Комнена, і дістала титул молодшої імператриці

Ми, українці, занадто мало знаємо про історію своєї Батьківщини та роль нашої нації у світі. І часто-густо згадуємо про українських героїв, лише коли про них заговорив увесь світ. Українці ж керували арміями та чужоземними державами, створювали мистецькі шедеври світового рівня, робили сенсаційні відкриття у різні віки. Згадаємо Євпраксію Мстиславівну – онуку Володимира Мономаха, дочку великого київського князя Мстислава Володимировича.

Їй судилося стати першою жінкою-лікаркою в історії України. Вона з молодих років вивчала народну медицину, лікувала хворих (її ще через це називали Добродія, грецькою — Євпраксія).

Саме Євпраксія стала автором наукового трактату «Мазі» (Алімма) — першої відомої в Європі медичної праці (тепер вона зберігається у флорентійській бібліотеці Лоренцо Медічі) про здоровий спосіб життя.

В основу трактату покладено дані тогочасних наукових рукописів і власних спостережень. Цікаво, що в цім трактаті немає рекомендацій, пов’язаних із поширеними в медичній практиці ХІІ ст. марновірствами й забобонами. За однією з версій, Євпраксія вийшла заміж за візантійського царевича Олексія Комнена, сина імператора Іоанна II Комнена і дістала нове ім’я Зоя та титул молодшої імператриці.

Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті

Залишити відповідь