Менопауза – це природній процес, з яким так чи інакше стикається кожна жінка. Існує переконання, що з настанням клімаксу ледь не закінчується повноцінне життя, в першу чергу сексуальне. Але це не завжди так. Пропонуємо топ-8 міфів про менопаузу.
Міф №1: Менопауза завжди призводить до збільшення ваги
Цей міф, безперечно, поширюється деякими дієтологами. Це дуже загальне твердження, до того ж необґрунтоване. Менопауза у кожної жінки індивідуальна. Одні відчувають припливи, інші взагалі не відчувають, деякі можуть набрати вагу, інші – втратити. Все залежить від конкретної людини та способу життя.
Міф №2: Жінки втрачають бажання сексу в період менопаузи
На щастя, цей міф уже розвінчаний. Дослідники у сфері сексуальності виявили, що лібідо не пов’язане з рівнем естрогену, який значно знижується під час менопаузи. Цей міф також може бути пов’язаний із забобонами та очікуваннями, пов’язаними з менопаузою. Тому за бажання навіть під час менопаузи ваше особисте життя буде таким самим насиченим, як і раніше.
Міф №3: Менопауза стає невротичним стресом
Припущення, що жінка буде в істериці під час менопаузи, є необґрунтованим і вводить в оману. Для деяких жінок менопауза може бути дуже мирним періодом, інші переживають його інтенсивніше.
Існує кілька факторів, які значною мірою впливають на емоційне переживання менопаузи:
- особисте здоров’я та репродуктивний анамнез;
- здоров’я предків та родичів жіночої статі;
- звички у їжі;
- куріння та вживання алкогольних напоїв;
- культура.
Міф №4: Менопауза завжди настає після 50 років
Насправді менопауза найчастіше настає після 50 років. Проте статистика показує, що кожна сотня жінок переживає період менопаузи у віці 40 років, іноді раніше. Слід зазначити, що настання клімаксу може наступити внаслідок хірургічного втручання. Менопауза, викликана хірургічним втручанням, також називається штучною менопаузою і виникає, наприклад, після гістеректомії або видалення матки. На думку фахівців, рання менопауза може бути спричинена різними факторами, такими як аутоімунні захворювання, пов’язані з недоїданням або хронічним стресом.
Міф №5: Тільки лікар може виявити менопаузу
Якщо ви хочете підтвердити будь-яку інформацію про своє здоров’я, краще звернутися до лікаря. Але ми, жінки, знаємо своє тіло. Коли з нами щось відбувається, ми це зазвичай відчуваємо, але ми не зовсім впевнені. На щастя, сьогодні на ринку вже є багато надійних тестів, які дозволяють все дізнатися. Мало хто любить відкрито говорити про менопаузу, тому вона оповита жахливими міфами.
Міф №6: Жінки можуть вилікувати себе під час менопаузи, обираючи терапію естрогенами
По-перше, менопауза – це цілком нормальний і природний процес, і в жодному разі не хвороба, тому використовувати термін “лікування” нема потреби. По-друге, різним жінкам потрібні зовсім різні гормони, а деяким не потрібний естроген! Навпаки, їм потрібний тестостерон. Також відомі випадки, коли гормональна терапія просто не впливає на перебіг клімаксу.
Міф №7: Під час менопаузи жінки втрачають багато мозкової тканини та навіть спогади
На щастя, це зовсім не так. Чоловічий та жіночий мозок починають зменшуватися до тридцяти років, і швидкість стиснення мозку не зовсім відповідає втраті когнітивної функції. Це означає, що якщо ваш мозок на 10 відсотків менший, ваш інтелект не обов’язково впаде на десять відсотків. Цікаво, що в цьому контексті, на думку дослідників, чоловічий мозок стискається швидше ніж жіночий!
Міф №8: Менопауза – це початок кінця
Це найбільший міф! Менопауза настає у той час, коли в житті жінки відбуваються нові зміни. Попри цей сильний вплив, зрілий період жінки може принести безліч прекрасних стимулів, які можуть збагатити її на довгі роки та принести абсолютно нові, ще невідомі переживання та почуття. Словом, навіть бабине літо може бути гарним та барвистим.
За матеріалами «Кава з молоком»
Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті