3 правила догляду за цибулею в червні для великого врожаю

Для гарного врожаю цибулі важливо провести ряд робіт, щоб паростки почали добре рости і розвиватися.

1. Полив цибулі

Почалися дощі, тож грядки з цибулею не варто поливати. Якщо у вас стоїть спекотна погода, поливати цибулю потрібно. Вологість ґрунту є важливою складовою для правильного зростання та розвитку.

Тож дивіться за погодою у своїй області. Перевіряйте вологість ґрунту пальцем, на глибині 5 см земля має бути вологою. Якщо земля на грядці суха, поливайте цибулю.

2. Розпушування ґрунту

Коли на грядці з’явилися всходи цибулі, обов’язково проведіть розпушування землі. Розпушуйте землю на глибину 1-2 см і одразу прибирайте бур’яни.

Розпушування допомагає прибрати щільну кірку на поверхні ґрунту. В результаті повітря та волога надходить до коріння. Особливо повітря для кореневої системи цибулі необхідне після дощів.

Якщо не розпушувати, повітря не надходить до коріння і воно може загнити. Так втратиться частина врожаю.

3. Підживлення цибулі

В першу чергу цибулі потрібні азотні добрива. Відмінно для цього підійде кальцієва селітра. У 10 л води розводять 12 грамів селітри й поливають грядку. Корисні елементи спочатку накопичуються у пір’ї, потім переходять в саму цибулину.

У другій половині червня радять внести монофосфат калію. У 10 л води розчиняють 15 г монофосфату. А через три дні після такого підживлення радять внести курячий послід.  У 10 л води розводять 1 л банку посліду. Залишають на 2 доби настоятися. Після цього 500 мл розчину розводять у 10 л води.

Третю підгодівлю слід робити за тиждень після попередньої. Для цього розводять у 5 л води 1 столову ложку нашатирного спирту й кроплять цибулю ввечері.

За матеріалами «Школа життя» та «NOVOSTI 24»

Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті

Залишити відповідь