Чому заміжжя, яке зазвичай сприймається як щось бажане, радісне і сприятливе, насправді може бути так само спустошуючим і згубним для багатьох жінок?
Щасливий шлюб потребує постійної роботи. Відносини між партнерами є складним та динамічним процесом, який потребує постійної уваги, догляду та взаєморозуміння…
Чому заміжжя, яке зазвичай сприймається як щось бажане, радісне і сприятливе, насправді може бути так само спустошуючим і згубним для багатьох жінок? І чому більшість жінок після розлучення поводяться так, ніби їх із в’язниці звільнили.
Безгрошів’я
Нестача грошей завжди стає серйозним випробуванням і абсолютно для будь-якого шлюбу. Коли чоловік не може забезпечити сім’ю та своїх дітей, жінка, на жаль, змушена працювати на двох роботах. Тому що потрібно годувати дітей та оплачувати рахунки. Хоча далеко не кожен чоловік здатний піднятися з дивана, і навіть якщо тотально втомився, йти і шукати підробіток, який не вимагає жодних супер навичок.
Гроші не можуть купити щастя, але вони можуть створити умови, що сприятимуть його досягненню.
Звичайно, це призводить до стресу, тривоги та конфліктів у відносинах. Нікому не сподобається хтось, хто лежить на дивані, навіть якщо в інших аспектах він хороший.
Низька самооцінка
Низька самооцінка — ще один фактор, який повільно, але вірно руйнує шлюб. Жінка з низькою самооцінкою завжди ставить себе на другий план, дозволяючи чоловікові домінувати та приймати всі рішення. Вона почувається негідною любові та поваги, що призводить до постійного стресу та незадоволеності.
Ви не можете залучати правильних людей, якщо ви не вірите у свою власну цінність.
Через низьку самооцінку жінка не почувається цінною у шлюбі і постійно відчуває почуття провини та недостатності. При тому, що виглядати вона може відмінно і набагато молодше за свої роки, але з самооцінкою явні проблеми і для себе вона завжди, за будь-яких обставин, негідна. Людина тотально знецінює всі свої заслуги, немов не помічаючи їх, тоді як дії чоловіка часто ідеалізуються.
Співзалежність
Емоційний стан, у якому жінка повністю втрачає себе у стосунках, і стає повністю залежною від свого партнера — це злиття та співзалежність. Вона забуває про власні потреби, бажання та інтереси, повністю розчиняючись у чоловіка. Така поведінка призводить до втрати індивідуальності, а також до емоційного та психологічного вигоряння.
Жертвувати собою у спробі задовольнити потреби партнера — це шлях у нікуди. Така людина втрачає індивідуальність, натомість з’являється почуття та стійка думка, що власне щастя залежить від щастя партнера.
Уявімо якусь Ганну, яка завжди намагається догодити своєму чоловікові, навіть на шкоду своїм власним інтересам. Вона відмовляється від зустрічей з друзями, хобі та кар’єри, повністю присвячуючи себе чоловікові та дому. Жінка всіма силами намагається відповідати образу «ідеальної дружини», придуманому нею самою. В результаті вона почувається спустошеною та нещасною, але не може змінити ситуацію, бо тотально боїться втратити чоловіка.
Співзалежність, фінансові труднощі та низька самооцінка — це серйозні проблеми, які завжди руйнують шлюб зсередини, і призводять до краху. Важливо визнати їх і працювати над собою, щоб зберегти здорові та щасливі стосунки. Ну чи «здохнув кінь — злазь».
За матеріалами «Ukr.Media»
Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті