Говорячи про дивні сучасні психологічні проблеми, представляємо вам пташку, яка перевершить будь-кого, хто скаржиться на вроджену «депресію» за кількістю різноманітних «бзіків».
Це гіла чорновола. Цей симпатичний птах має у своєму арсеналі і параною, й обсесивно-компульсивний розлад, і соціозалежність, загалом – букет психічних відхилень. Пернатий живе в параноїдальному страху залишитися без їжі, тому запасає тисячі жолудів на зиму.
Ви скажете: «Тю! А що тут такого, багато тварин роблять запаси. До того ж дятли живуть не поодинці, а в зграї, всім же треба прогодуватися. Тут трьома горішками не обійдешся». Все вірно. Тільки зграї дятлів більше схожі на сім’ю з радикальними комуністичними нахилами, до якої входять 2-7 самці, 1-3 самочки та їх молодняк.
Світле майбутнє пернаті будують в Америці та Мексиці. Дятел живе в дубових гаях, адже їхній сніданок, обід і вечеря складаються майже повністю з жолудів. Кожна група займає свою ділянку, яку вона охороняє від посягань злісних заздрісників. Так і живуть пташки в комуністичному раю, поки не настане шлюбний період.
В цей час думки про рівність випаровуються, починається боротьба за самку. Момент залицяння пташки вони опускають, переходячи одразу до справи. І не дай боже парочку помітить інший самець. Він неодмінно увірветься, завадить і відніме жінку. Ці птахи не створюють пар, але їм воно й не треба. Адже майбутніх дітей виховує комуна.
Ідеї рівності та братерства повертаються, коли дамочкам приходить час нести яйця. Всі самки поміщають кладку в загальне гніздо, її будуть висиджувати всією зграєю: і самці, і самки. Через 2 тижні вилуплюються пташенята. Щоб не відволікати дорослих роботяг від справ, у вихованні юнців допомагають статевонезрілі птахи.
Чим же займаються дорослі, поки молодняк стежить за дітьми? Вони виконують п’ятирічку за 3 роки. Без втоми і відпочинку дятли шукають і ховають жолуді. Для дубового плода птах підбирає отвір відповідного розміру в корі дерева. Якщо такого не знаходить, то видовбує отвір сам. І все б нічого, аби бережливість пернатого не доходила до абсурду.
Дятел сам страждає від своєї запасливості. Через численні отвори дерева дуже швидко гинуть і падають позбавляючи недолугого птаха запасів. Позбавлена їжі група дуже швидко розпадається.
Дятел буде запасати жолуді до тих пір, поки не заповнить всю поверхню ствола. А потім стане вдовблювати жолуді в нове дерево. Якщо дерев поблизу немає – не біда. Під амбар підлаштовуються дахи та отвори домів, електричні стовпи, паркани…
Тільки на одному такому стовбурі можна нарахувати до 60 тис. жолудів!
Але й це ще не все! Коли жолуді всохнуть у своїх отворах, птахи перекладають їх в інші – поменше. Так, всі 60 тисяч!
Тож, коли ти відмовляєшся допомогти мамці закрутити 30 банок солінь, згадай, які запаси роблять ці хлопці. І здригніться.
Ось вам ще кілька цікавих фактів про гіла чорновола:
- Цей птах може пробити 1000 отворів за один день.
- Жолуді складають 90% раціону гіла чорновола.
- Цей птах може відрізнити доброякісні жолуді від зіпсованих на смак.
За матеріалами «Звідусіль»
Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті