Про що не можна говорити чоловікам?
«Якщо щось болить – мовчи»
Не можна розповідати чоловікові про своє нездужання, про свої хронічні хвороби, про серйозні недуги. Чому?
Тому що чоловік почне відчувати до вас найнепотрібніше почуття – жалість. А потім ще й вдарить туди, де болить.
Мало який чоловік може винести подвійне навантаження. Їм усім потрібна легка, сильна, витривала супутниця. Така, яка сама потягне його на спині хворого, якщо треба. Чоловіки тікають від труднощів, чи готові ви розлучитися з ним у важкий для вас період?
«Не кажи другу те, що не сказав би ворогові»
Олена та Артем жили разом 5 років у законному шлюбі. Їхніх доходів ледь вистачало на базові потреби. А потім Олена «розкрутила» бізнес і з’явилися великі гроші. Артем знав про всі тонкощі, секрети та хитрощі. Олена йому довіряла, як собі. Ось тільки через кілька років їхні стосунки зіпсувалися. Артем не захотів ділити майно, зажадав 2/3.
Пригрозив, що інакше він «накапає в податкову і в Олени взагалі все відберуть». Олена змирилася, віддала. Сказала собі: «Зате в мене двоє приголомшливих синів від цього лиходія. Чи це не скарб? А гроші справа наживна».
Ще за два роки Артем постраждав від рук своєї співмешканки, усе його майно повернулося Олені та синам.
«Ніколи не говори про себе погано»
Ольга була лікарем за професією, справжньою кулінаркою і справжньою рукодільницею. У неї вдома завжди було чисто, затишно, ошатно. Місце тяжіння друзів. На таких дружніх посиденьках вона знайшла собі чоловіка, Вадика.
Весілля було пишним, спільне життя здавалося казкою.
Оля постійно накривала столи для великих компаній, мовчала, якщо вони засиджувалися до глибокої ночі. Її страви хвалили. Вона червоніла: «Та що ви, це хіба смачний торт? Ось у моєї мами…»
І компліменти чоловіка приймала насилу. «Ну яка я красуня? У тебе, напевно, до мене були красиві жінки. А зі мною ти одружився з жалю?». «Ой, яка я дурна! Чому не подумала про це заздалегідь!», «Ой, як же я погладшала за літо!».
У якийсь момент Ольга виявила, що всі знайомі чоловіка входять до її кабінету, відчиняючи двері ногами. Інші можуть зайти до них на вечерю, адже для Олі нічого не вартує посмажити качку і спекти шарлотку. Її кухню вже ніхто не хвалив, а навіть критикувати почали. Так, плов сируватий. Так, пиріг погано пропечений.
Ользі знадобилися роки, щоб відвадити цих людей від дому. І з чоловіком вона розлучилася. Знайшла іншого. Тепер і він її хвалить, і вона себе теж.
«Твій дохід – це тільки твій дохід»
Валерія почала заробляти більше за свого чоловіка. Як так вийшло? Вона не знала. І освіта в неї була не престижна, і посада – звичайна. А гроші потекли рікою.
Вона, звичайно ж, не могла не порадувати свого чоловіка цією новиною. Стали планувати спочатку ремонт, потім вирішили стару квартиру продавати і купувати нову, мріяли про подорож до океану.
А потім чоловік став вимагати утримувати його батьків. Мовляв, у них пенсія по 3000 грн, а ми тут якісь італійські шафи в каталогах розглядаємо.
Валерія задумалася. Батьки не старі ще люди. Вони не в біді. Якось живуть, крутяться. Чому вона має з ними ділитися? Вона готова дарувати гарні подарунки, може, навіть холодильник їм оновити або пралку, але ділитися грошима в її плани не входило.
«Тоді й моїм батькам треба допомагати!» – сказала вона в розпалі сварки. «Ну так допомагай, ти ж багата!» – заявив чоловік.
Пара опинилася на межі розлучення. Валерія вирішила піти на обман. Сказала, що великий проєкт вони на роботі здали, нових не передбачається, а отже, хороші часи минули. Чоловік повірив. Він був переконаний, що бідні ніколи не стануть багатими.
«Не треба скаржитися»
Іноді так хочеться полегшити душу, поділитися з близькою людиною наболілим. Невже не можна?
Можна. Але не на систематичній основі. Інакше скарги породжуватимуть негативну енергію, а вона, своєю чергою, блокує всі шляхи-виходи з життєвої ями.
Краще влаштовувати спільні мозкові штурми на тему того, як із неї вилізти, як зробити життя яскравішим і щасливішим.
За матеріалами «Кава з молоком»
Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті