Прибирання капусту до морозів: 5 дій, яких слід дотримуватись при збиранні капусти

З збиранням капусти не слід запізнюватися, оскільки головки можуть перезріти і втратити свої смакові якості. Але в той же час важливо не прибирати капусту з городу дуже рано, тому що незрілі головки не встигнуть повністю розкрити свій смак та розмір. То коли ж саме треба прибирати капусту з городу?

5 дій, яких слід дотримуватись при збиранні капусти

Насамперед, вибирайте для зрізання капусти сухий день. Мокре листя може призвести до появи цвілі та гнилі, тому краще не збирати капусту після дощу або особливо росистого ранку. Натомість дочекайтеся сонячного дня, коли на листі практично немає вологи.

За кілька днів до збирання врожаю припиніть полив капусти. Це запобігає затримці зайвої води в листі, що може призвести до їх псування і запобіжить розтріскування, якщо грунт занадто вологий.

Час збирання капусти залежить від сорту, який ви вирощуєте. Середньостиглі сорти найкраще збирати в міру їхньої зрілості і до перших заморозків. А ось пізньостиглі сорти навпаки краще збирати після того, як пройдуть невеликі заморозки і головка повністю сформується.

У пізньостиглих сортів листя щільне, грубе і гірке, але після заморожування, воно стає солодким і хрустким. Саме тому пізні сорти найкраще забирати після невеликих заморозків до -4 градусів.

Коли настане час збирати врожай, качани зрізають гострим ножем або вирубують сокирою. У пізніх сортів залишайте качан довжиною 10 см – так капуста буде зберігатися довше, тому що буде від неї харчуватися.

При зрізанні капусти завжди залишайте три-чотири криючі листи, щоб захистити головку від пошкоджень, гнилі, грибків і плісняви.

Не повністю сформовані, підгнили або інші “дефектні” качани відсортуйте та відкладіть убік. Вони не придатні для тривалого зберігання.

Після того як ви зрізали капусту, видаліть все пошкоджене або зів’яле зовнішнє листя. Далі зрізані качани спочатку 2-3 дні витримують у сараї, щоб вони повністю обсохли, а потім прибирають на зберігання.

Чому потрібно прибирати капусту до морозів і до яких наслідків призводить недотримання цього правила

Капуста відноситься до прохолодних культур, тобто росте за більш низьких температур і навіть може витримати легкі заморозки. Однак якщо температура протягом дня опускається нижче нуля, це може бути небезпечним для рослин капусти і вплинути на якість урожаю. Ось чому потрібно прибирати капусту до морозів нижче -5 градусів.

Коли рослини капусти піддаються впливу негативних температур, це може призвести до замерзання качана. В результаті внутрішня частина качана може пошкодитися та стати непридатною для зберігання. Навіть якщо зовнішнє листя відтає, внутрішня частина залишиться замороженою і може швидко зіпсуватися. Це може стати великим розчаруванням для городників, які витратили час та сили на вирощування капусти.

Щоб уникнути небезпеки заморозків нижче -5°С та забезпечити успішний урожай капусти, важливо стежити за прогнозом погоди та планувати збирання врожаю вчасно. Не дайте своїй праці пропасти дарма!

Дотримуючись цих правил при збиранні капусти, ви зможете отримати найсмачніший і найсвіжіший урожай. Насолоджуйтесь своєю домашньою капустою в різних стравах, від капустяного салату до жаркого, і отримуйте задоволення від того, що ви виростили свій власний продукт.

За матеріалами «Школа життя»

Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті

Залишити відповідь