Бобові багаті на вітаміни та мінерали, тому корисні для організму. Особливо вони добре підійдуть вегетаріанцям для заміни м’яса. Горох і квасоля належать до роду бобових, існують різні сорти цих рослин. Завдяки своєму складу вони можуть принести користь для організму людини, а в низці випадків і нашкодити.
Тому сьогодні ми розповімо, чим корисний горох для людини й для чого потрібно їсти квасолю.
Горох – користь для організму
У будь-якому вигляді горох допомагає організму вивести зайву рідину, бо має жовчогінний, проносний і сечогінний ефект. Корисний горох для людини, що має проблеми з нирками, печінкою, серцем, а також для гіпертоніків.
До складу гороху входять наступні речовини:
- вітаміни групи B, а також E, PP, A, H;
- вуглеводи;
- жирні кислоти;
- харчові волокна;
- макроелементи, такі, як фосфор, кальцій, натрій, калій, магній, хлор і сірка;
- мікроелементи, а саме йод, мідь, залізо, цинк, марганець.
Якщо задаєтесь питанням, як горох впливає на кишківник, то завдяки вмісту клітковини він бореться з появою запорів. А харчові волокна в цій рослині покращують моторику кишківника.
Тепер поговоримо про те, чим корисний гороховий суп для вашого шлунка. Горох допомагає проводити профілактику деяких захворювань шлунка. Також він сприяє обміну речовин і позбавляє організм від токсинів.
Крім вмісту корисних речовин, рослинний білок у горосі необхідний для тканин ваших м’язів. Це дуже корисно, якщо ви в процесі нарощування м’язової маси.
Вживання цього виду бобових дозволить поліпшити кровообіг і стан судин, він знижує рівень холестерину і стабілізує цукор.
Чим корисний горох для жінок – фігура скаже «дякую»
Корисний горох для жінок під час місячних і менопаузи завдяки вмісту вітаміну B6. Він регулює гемоглобін і рівень рідини. Також вживання цього продукту сприяє схудненню завдяки своїй низькій калорійності та прискоренню обміну речовин в організмі. Горох добре позначається на стані шкіри й волосся.
Як бачимо, користь від вареного гороху нічим не менша, ніж від свіжого і зеленого.
Чим шкідливий горох – протипоказання до вживання
Але також слід розповісти, чим шкідливий горох. Його не можна вживати при виразці, сечокам’яній хворобі та подагрі. Також потрібно уникати горохового супу людям із гемороєм і запорами. Літнім людям краще більш обережно вживати горох, бо він може сприяти накопиченню солей сечової кислоти в суглобах.
Також слід пам’ятати, що це досить важка для шлунку їжа, тож його не рекомендується вживати частіше пари разів на тиждень. А якщо ви їсте бобові щодня, будьте готові до того, що зіткнетеся з підвищеним метеоризмом і дискомфортом.
Чим корисна квасоля для людини – організм буде радий їй
Тепер поговорім про те, для чого потрібно їсти квасолю. Ці бобові багаті вітамінами групи В, А, С, D, Е та іншими. Також вони містять такі корисні мінерали, як залізо, магній, калій, кремній, йод, цинк, селен, фосфор та інші. До того, квасоля містить амінокислоти, включаючи лізин. А білка в ній знаходиться вдвічі більше, ніж у рисі або пшениці.
Співвідношення тих чи інших речовин у квасолі залежить від її сорту. Наприклад, у чорній квасолі найбільше магнію порівняно з червоною або білою. А ще це хороше джерело клітковини.
А яка користь від вареної квасолі для організму? Вона полягає в тому, що завдяки своєму складу ці бобові дозволяють поліпшити сон і нормалізувати нервову систему, перешкоджають появі атеросклерозу й покращуюьб метаболізм. Також квасоля допомагає виводити зайву рідину з організму і токсини, покращує стан шкіри й волосся, зміцнює кісткову тканину.
Квасоля допомагає підтримувати рівень гемоглобіну, що полегшує стан жінок в період менструації. А в чоловіків знижує ризик отримати проблеми з простатою, покращує потенцію, і дозволяє знизити ризики серцево-судинних захворювань.
Але не все так райдужно, як на перший погляд, адже шкода квасолі для організму теж є. Наприклад, обережними з вживанням бобових слід бути людям, що страждають запорами.
Варто згадати, що ці бобові в сирому вигляді – джерело токсинів, які в деяких випадках можуть навіть мати летальний результат. Найбільше таких речовин у червоній квасолі. Але внаслідок приготування нічого страшного не станеться – після вимочування і термічної обробки вони легко нейтралізуються.
Якщо ви ставите питанням, як часто можна їсти квасолю, відповідаємо: 1-2 рази на тиждень буде достатньо. А ось говорячи про те, чи можна їсти квасолю кожного дня, то однозначно не рекомендується, оскільки це досить важка для шлунку їжа.
Що корисніше – квасоля або горох
І квасоля, і горох однаково корисні для організму людини. Особливо вони добре підійдуть вегетаріанцям замість м’яса. Бобові містять необхідні нам речовини, тому не втрачайте можливість поласувати смачно приготованими плодами.
Які з бобових найкорисніші:
Сочевиця – лідер серед бобових за кількістю заліза. У ній багато магнію і вітаміну B1. Вона добре впливає на судини і кров, покращує травлення.
Квасоля – як і горох і нут, вона знижує рівень холестерину, постачає вас хорошим білком, стабілізує цукор у крові. Допомагає з хворобами кишківника і добре впливає на пам’ять.
Горох – джерело вітамінів, рослинного білка, антиоксидантів. У ньому майже немає жирів, зате є багато клітковини. Нут багатий на лецитин, тіамін і рибофлавін. Також у ньому багато калію і магнію, білків і вуглеводів та інших корисних речовин. Він здатний надати вам енергії, знизити холестерин і зміцнити кісточки.
Маш – це маленький горох зеленого кольору, містить багато клітковини, вітамінів і мінералів. Допомагає мозку працювати, покращує травлення.
Обирайте те, що вам більше до смаку, але не забувайте про деякі нюанси вживання цього виду їжі.
За матеріалами «Уніан»
Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті