Джой Мангано: багатодітна мати, яка першою винайшла швабру та стала мільйонеркою

Історія життя Мангано, яка пройшла шлях від лахміття до багатства

Колись вона була звичайною жінкою, чиє життя не віщувало особливих змін. Історія Джой Мангано настільки ж дивовижна, наскільки й проста. Як звичайна домогосподарка перетворилася на мільйонерку, що для цього зробила, читайте далі.

Маленька винахідниця

Маленька Джой з дитинства любила займатися винахідництвом. Першими роботами були вироби оригамі, маленькі скульптури, малюнки. За що б вона не взялася, виходив маленький дитячий шедевр.

У підлітковому віці дівчина вирішила підробити у ветеринарній клініці. Саме в той період стався б її перший великий винахід – флуоресцентного нашийника від бліх. На жаль, задум був, а ось коштів на її втілення в життя – не було.

Через рік Джой дізналася, що одна компанія випустила такий нашийник на сучасний ринок. У той момент дівчина заприсяглася, що колись настане і її зоряний час. Сталося точно так, але для цього потрібно було неабияк попрацювати. Успіху Джой Мангано досягла лише у 34 роки.

Невдале заміжжя та непросте материнство

В 1978 році Джой закінчила університет у Нью-Йорку за напрямом ділового адміністрування. Тоді ж вона вийшла заміж за чоловіка, на ім’я Тоні Міран. У шлюбі вони прожили 11 років і за цей час народили на світ трьох дітей – Жаклін, Крісті та Роберта.

Що стало причиною розпаду шлюбу невідомо, але через 11 років пара прийняла рішення про розлучення. Щоб утримувати дітей Мангано доводилося працювати на кількох роботах одразу. Так їй довелося працювати офіціанткою, менеджером і навіть підприємцем – Джой намагалася продавати вино власного виробництва.
Саме в цей період життя в Мангано виникла ідея, завдяки якій її ім’я зрештою стало відомим у всій країні, а згодом і у світі.

Історія знаменитої швабри

Це сталося під час зустрічі з друзями, коли гості випадково розбили келих із вином. Джой почала збирати осколки за допомогою ганчірки й сильно поранилася. Це породило в її голові ідею винайти швабру, що самовіджимається, щоб не було необхідності торкатися ганчірки.

Без зволікань Мангано стала втілювати ідею в життя. Скориставшись власними збереженнями й підтримкою сім’ї та друзів, вона змогла зібрати 100 000 доларів, які вклала у свій новий проєкт.

Кожна частина винаходу проєктувалася під керівництвом Джой. І в 1991 році перші 100 швабр з’явилися на прилавках магазину, власником якого був її батько. Новий товар називався Miracle Mop і був конструкцією із пластику з механізмом для віджимання і бавовняною мийною частиною.

Виробником значилася щойно створена компанія Arma Products. Мангано продавала свій винахід на виставках і маленьких крамничках Лонг-Айленда, але справа розвивалася погано. Прибуток за перший рік склав лише 10 000 доларів і не сягнув навіть рівня середнього заробітку в США тих років.

Але Джой не здавалася. Як вона сама пізніше згадуватиме: «Люди думали, що я збожеволіла, намагаючись продати швабру. Вони говорили: «Швабра – це всього лише швабра». Але я знала, що це не так».

У 1992 році вона змогла домовитися про невеликий ефірний час на телемагазині QVC. Мангано так нервувала, що, коли прийшов час, спершу не могла вимовити ні слова. На щастя, пересиливши свій страх, вона в яскравих подробицях описала свій винахід.

Ефект був фантастичним. Через пів години після ефіру на канал надійшло близько 18 000 замовлень нової швабри. Керівник каналу, який заздалегідь замовив у Джой 1 000 швабр, був шокований. Як розповідала Мангано, того дня вони продали весь товар.

Цей виступ став визначальним у подальшій кар’єрі жінки: зароблених грошей вистачило на створення виробничого цеху, і продажі почали зростати. Часто Джой особисто рекламувала свій товар, і за 1995 рік доходи компанії перевищили позначку в 1 мільйон доларів.

Корисні «помічники» від Джой Мангано

Мангано не стала зупинятися на досягнутому. Наприклад, як згадує її донька, одного разу вони звернули увагу на людину, яка не могла дістати з кишені ключі від машини, тому що руки в неї були зайняті пакетами з пиріжками, які вона не могла покласти.

Через рік після цього Arma Products випустила спеціальну коробку для випічки. Як описує себе і свої ідеї Джой: «Я така ж, як і всі. Я мама, я працюю, у мене є будинок, який потрібно прибирати, побут, який потрібно організувати. У всіх нас однакові потреби, і я їх задовольняю».

Родзинка ідей Мангано – бюджетні розв’язання дрібних проблем, з якими всі стикаються в повсякденному житті. Наприклад, один із випущених нею товарів – набір із кількох окулярів. Він має допомагати людям, у яких нема потреби носити окуляри завжди, а використовувати їх, наприклад, тільки для читання. Такий набір можна розкласти в кожній кімнаті, щоб не було необхідності пам’ятати, де залишив аксесуар востаннє. Так, у них стандартні за різкістю лінзи й дешева оправа, але багато в чому це є і плюсом – адже такі окуляри не страшно розбити або втратити. Ідея знайшла свого покупця: загалом їх купили понад 13 мільйонів наборів.

Успішна винахідниця

Винахідниця продала мільйони Miracle Mops і створила десятки інших продуктів, таких як Rolykit, вішалки Huggable і коробку для випічки Piatto Bakery Box.
У 1999 році Мангано продала свою компанію Ingenious Designs материнській компанії Home Shopping Network (HSN), а сама залишилася на посаді президента компанії.

У 2014 році стало відомо, що історія життя Мангано, яка пройшла шлях від лахміття до багатства, вийде на великий екран у біографічному фільмі Девіда О. Рассела «Джой» з Дженніфер Лоуренс у головній ролі Мангано. Фільм вийшов на екрани на Різдво 2015 року.

Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті



Залишити відповідь