Життя в шаленому ритмі має свої недоліки, зокрема, недосипання і порушення сну. Що вкрай негативно позначається на нашому здоров’ї. Це може стати причиною безсоння, виснаження, зниження імунітету, порушення когнітивних функцій і навіть ожиріння. Розповідаємо, які наслідки порушення сну і коли найкраще лягати спати, посилаючись на роз’яснення лікаря-сомнолога Юрія Погорецького.
Якщо порушується режим сну, це відразу позначається на загальному здоров’ї організму. Лікар зазначає, що від недосипання можуть розвинутися захворювання серця, цукровий діабет, депресія, проблеми з надлишковою вагою.
Сомнолог наголошує, що від порушень сну та недосипання найчастіше страждають ті, хто має маленьких дітей і ненормований робочий графік. Втім, наразі більшість людей, навіть тих, хто має можливість висипатися, страждають від неякісного сну.
Як швидко заснути ввечері поради:
- Щоб бути виспаними і почуватися бадьоро вранці, треба дотримуватися кількох простих правил.
- Не варто перед сном займатися спортом, слід уникати фізичної активності.
- Лягати треба не пізніше 22:00, бо саме в цей проміжок часу виробляється серотонін – гормон щастя.
- Перед сном можна прогулятися на свіжому повітрі.
- Не слід переїдати на ніч і лягати спати голодними також не варто.
- Для того, аби виробити такий режим, треба правильно розподілити свій час.
Тож найкращою годиною для того, щоб лягти спати і повністю відновити сили, є 22:00. Лікарі також рекомендують прокидатися не пізніше шостої ранку. Перед тим, як лягати спати, треба розвантажити свою голову від зайвих думок і розслабитися.
Якщо дотримуватися цих нескладних правил, то буде легко прокидатися вранці, й упродовж дня організм працюватиме якісно та продуктивно.
За інформацією «UAINFO»
Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті