Причини кашлю у котів: поради ветеринарного лікаря

Поодинокий випадок кашлю не завжди свідчить про наявність патології. Але при регулярному повторенні, слід віднести тварину до ветеринара

Ваша кішка захворіла, почала кашляти? Насамперед необхідно встановити причину кашлю. 

Як і у людей кашель у котів – це рефлекторна реакція організму, яка дозволяє прибрати з дихальних шляхів частинки, що викликають подразнення. Найчастіше кіт кашляє, коли у дихальні шляхи потрапляють різноманітні речовини. Тому поодинокий випадок кашлю не завжди свідчить про наявність патології. Але при регулярному повторенні процесу слід віднести тварину до ветеринара.

Причини рефлекторної реакції

Алергічна реакція

 

Астма є досить поширеною хворобою для наших чотирилапих друзів. Тому хронічний кашель може бути спричинений наявністю великого об’єму пилу у квартирі, або пилку якоїсь квітки. Щоби з точністю визначити причину алергічної реакції, потрібно проконсультуватися з ветеринаром та зробити необхідні аналізи.

У дихальні шляхи тварини потрапив сторонній предмет

Не секрет, що коти полюбляють гратися з різними невеликими предметами, не тільки перекочувати їх лапами, але й гризти. Саме тому виникають ситуації, коли домашній улюбленець ковтає невелику іграшку, кістку з м’яса або риби, спійманого жука тощо. Досить очевидною реакцією організму тварини є викашлювання такого предмету назад. Але коту не завжди це вдається, тому потрібно швидко звернутися за допомогою до спеціаліста.

 Реакція на незвичні речовини

 

Кашель можуть викликати сигаретний дим, випари від їдких речовин, запах підпаленого пластику або хмара борошна чи чорного перцю, яка випадково потрапила у ніс. Зазвичай це нешкідливі причини, які не спричиняють великого впливу на тварину, якщо вони не повторюються регулярно.

Симптоми хвороби

Регулярне повторення кашлю може бути спричинене серйозною хворобою. Це не тільки астма, але й респіраторні хвороби або патології, що стосуються кардіології чи онкології.

Наслідки травмування

Якщо кіт впав з великої висоти або побився з іншою твариною, то кашель може бути наслідком таких ушкоджень. У такому випадку тварина багато кашляє та чхає, а також має поганий апетит. У цьому разі лікується не симптом, а саме ушкодження.

Побічні симптоми при кашлі у котів

Якщо кішка кашляє через респіраторне захворювання, то також проявлятиметься низка інших симптомів:

  • чхання;
  •  хрипіння;
  • підвищення температури;
  • поява гною біля очей;
  • у котів є свої штами грипу, які призводять як до дзвінкого, так і до глухого кашлю. Від характеру перебігу хвороби також залежить наявність мокротиння.

Якщо кашель у кота спричинений бронхіальною астмою, то разом із цим симптомом тварина почне задихатися та хрипіти. Складність астми проявляється у тому, що цю хворобу не завжди можна вилікувати. Патологія часто спричиняється генетичною схильністю або реакцією на якісь конкретні мікроскопічні частинки. У такому випадку тварину краще ізолювати від них.

Також подібний симптом часто проявляється при наявності захворювань серця. Через те, що клапани м’язу не виконують свої функції належним чином, об’єм серця збільшується. Воно починає тиснути на легені та трахею, що і призводить до появи кашлю.

Однією з найнебезпечніших причин кашлю є наявність паразитів ‒ гельмінтів. Рано чи пізно глисти з’являються у кожної домашньої тварини, тому потрібно регулярно їх обробляти.

Що робити, коли ваш улюбленець кашляє

Якщо кіт кашляє, ні в якому разі не давайте тварині ліки, підібрані власноруч. Потрібно чітко розуміти, що без огляду у ветеринара та проведення додаткових аналізів визначити справжню причину кашлю неможливо. До того ж такі попередньо прийняті ліки можуть “змазати” результат аналізів. Вам доведеться чекати, поки препарат повністю виведеться з організму тварини, щоб заново провести діагностику. А це зайві гроші та дарма втрачений час.

Ще один принцип, якого потрібно дотримуватися при лікуванні домашнього улюбленця, ‒ не давайте тварині ліки для людей. Звісно, деякі фармацевти можуть запевняти, що ліки цілком безпечні для котів, однак результати клінічних досліджень, які це підтверджують, ви скоріш за все не знайдете.

Деякі препарати, які підходять для чотирилапого друга, дійсно продаються у звичайній аптеці, але купляти їх потрібно тільки після огляду та консультації у ветеринара.

Матеріал підготовлений за сприяння практикуючого ветеринарного лікаря Сергія Левчука – Зооветеринарний центр, м.Калинівка, вул. Шевченка, 33

Залишити відповідь