Cьогодні, 25 березня, українці відзначають велике церковне свято – Благовіщення. Це третє за значенням християнське свято після Великодня та Різдва Христового.
Пропонуємо вам шість головних фактів про це світле свято.
Слово “Благовіщення” означає благу, радісну звістку про те, що почалося звільнення роду людського від гріха та вічної смерті. Цього дня випускаються на волю голуби – птахи, що символізують Святий Дух. У церкві святять просвіри, люди випускають із хлівів тварин, щоби вони чули весну.
Згідно з Біблією, Благовіщення є днем, коли Пресвятій Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл і повідомив благість про майбутнє народження сина.
Церква встановила святкування Благовіщення у IV столітті після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату свята визначили, відрахували десять місяців із Різдва.
У нашу країну свято прийшло із утвердженням християнства. Люди вірять, що весна у цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю та відкриває її для сівби, бо лише після цього свята можна розпочинати польові роботи. До цього «турбувати» землю – величезний гріх.
Саме в цей день закінчувався період, коли не можна було руйнувати землю. Українці і сьогодні дотримуються давнього звичаю.
Є повір’я про те, що коли на Благовіщення дівчина, йдучи за водою, знайде квітучий первоцвіт – цього року вона неодмінно вийде заміж. А якщо дівчина мріє стати гарнішою, їй потрібно налити в миску холодну воду і пустити плавати первоцвіт. Цією водою потрібно вмитися.
Що не можна робити на день Благовіщення
Цього дня Церква забороняє займатися рукоділлям, тобто шити, в’язати, вишивати. Також краще не займатися важкою фізичною працею. Поганою прикметою вважається, якщо людина дасть у позику гроші на це свято. Здавна вірили, що тоді можна втратити добробут і спокій.
На Благовіщення заборонено укладати шлюби, вінчатися. Тому церква радить перенести дату весілля. Свято це націлене на покаяння та утримання від мирського щастя.
Не можна також лихословити, лаятись. Всі ваші помисли у це світле свято мають бути чистими та добрими.
Не рекомендується у це свято заплітати коси. Вважається, що вони схожі на нитки життя і цього дня ці нитки можуть переплестись і змінити долю людини.
Цього святкового дня варто прочитати цю сильну молитву:
Славлю Твою благодать, Володарко, молю Тебе: збагати мій розум. Навчи мене йти прямо, слідуючи шляхом Христових заповідей.
Пов’язана полонянками гріхопадінь, благаннями Твоїх полегши долю людську, Божа наречено. Бережи мене і вдень, і темної ночі, рятуючи мене від злих ворогів. Та, що дала життя Богові, душу мою оживи, загублену пристрастями.
Пресвята Діво, почуй голос непотрібного раба Твого. Сльози ллю перед Тобою, Пречиста, свою душу від скверни очищаю. Стогони від серця приношу.
Визволи мене від капостей, ганебних душу, Христа старанно про це благаючи.
Йому ж честь і поклоніння нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
За матеріалами «Апостроф»
Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті