Стосунки на відстані

Як вберегти почуття на відстані

Війна змінила життя багатьох українців: роз’єднала сім’ї, розкидала по всьому світу.  Хтось виїхав з дітьми за кордон, хтось змушений був залишити свій дім на окупованих територіях України та шукати прихисток в інших регіонах, хтось пішов на війну й втратив зв’язок з рідними.

Ми проаналізували поради психологів та підібрали кілька порад як вберегти стосунки між рідними на відстані.

Як вберегти любов на відстані

Є велика кількість варіацій того, як можуть жити та розвиватися стосунки на відстані. Інколи відстань може покращити стосунки, знімаючи нашарування побуту та додаючи певну цікавість. А можуть і навпаки – розсипатися. Загалом можна говорити про те, що хороші стосунки через відстань можуть стати кращими, а погані стосунки – тільки погіршаться.

Коли ми довгий час живемо одні, ми знаходимо свій гомеостаз, випрацьовуємо нові звички, починаємо замовляти піцу ввечері кожної середи, з’являються свої маленькі приємності. Ми облаштовуємо свій побут за відсутності іншої людини, і іноді це може викликати дискомфорт. Якщо партнер приїжджає після довгої розлуки, і ми усвідомлюємо, що наше минуле мало багато знаків «мінус», з цим може бути непросто. Це момент ревізії зв’язку в парі.

Але разом із тим зустріч може нагадати про те, що коли ми торкаємося людини, обіймаємо, цілуємо чи займаємося сексом, виробляється гормон окситоцин, який повністю нас регулює. 20 секунд обіймів можуть нам дати дуже багато та навіть перекрити весь дискомфорт, який ми відчуваємо, побачивши людину, яку давно не бачили, і від якої встигли відвикнути. У будь-якому разі в присутності іншої безпечної людини ми регулюємося краще, ніж коли опиняємося на самоті.

Фото Фейсбук

Найголовнішим для збереження любові на відстані, залишається все-таки спілкування. Як можна частіше пишіть за допомогою електронної пошти, месенджерів, розмовляйте по телефону, skype. Адже має велике значення постійно підтримувати зв’язок, щоб друга половинка не була обділена увагою і відчувала, що вона займає важливе місце у вашому житті. Звичайно ж, краще поговорити з коханим по телефону, тому що повідомлення не передають інтонації голосу людини і все написане може бути розтлумачене неправильно. І, як наслідок, виникають сварки.

Люди, які живуть разом, постійно роблять певні речі удвох. Прикладом може бути перегляд одного і того ж фільму або передачі, прочитайте однакову книгу. Перемовляючись по скайпу або телефону, приготуйте спільно вечерю. Незвичайним може бути створення щоденного плану в інтернеті і кожен з партнерів може прослідкувати, чим буде займатися коханий весь день.

Не обманюйте один одного, щоб зберегти любов і стосунки на відстані. Брехня у відносинах ні до чого не призводить. Дізнавшись, що тебе обманюють, розставання неминуче. Партнер починає брехати, тому що думає, що все одно правда не буде розкрита і її ніхто не зможе перевірити. Однак, як тільки зустрічається пара, зупинити брехню вже не можливо і все заплутується в дуже тугий клубок, розплутати який буває неможливо. Перш ніж брехати, подумайте, чи потрібно вам це і чи варто в такій ситуації далі продовжувати стосунки.

Ревнощі і недовіра не дозволять зберегти стосунки на відстані. З ревнощами дуже важко боротися, а на відстані це буває неможливим. Тому навіть і не думайте починати. Повна довіра до партнера і жодних розпитувань: де був, чому затримався, не зателефонував і т. д. Якщо хоч один з пари не готовий це зробити, то краще розлучитися. Якщо цього не зробити відразу, то ви все одно разлучитесь.

Ще одним моментом буде перегляд соцмереж. Ніколи такого не робіть, це викличе бурю негативних емоцій. Просто довіряйте коханому, іншого виходу немає. Пам’ятайте, що життя не зупиняється, продовжуйте розвиватися і робити все як зазвичай.

Стосунки на відстані з батьками

Ще один із популярних сценаріїв стосунків на відстані – стосунки з батьками й іншими родичами, які відмовляються виїжджати з прифронтових зон. Це викликає обурення та злість у їхніх родичів, які стали ВПО в безпечніші місця. Хочеться їх переконати, але всі спроби виявляються марними.

У цій ситуації є компонент образи, адже ми хочемо, щоб дорослі поводилися, як дорослі. Також може бути замішана провина, що я ніяк не можу захистити маму. І злість, бо це про безпеку, розуміння та підтримку.

Подолати злість важко, але потрібно зрозуміти людей, які відмовляються виїжджати. Переїхати у старшому віці – дуже складно для психіки. Люди, які змушені були переїхати, частіше потрапляють до психіатрій і закінчують життя самогубством. Бо це так страшно – втрачати все повністю. Для них опинитися у відносній безпеці не так безпечно, як бути поруч із тим, що будував усе життя.

Фото Фейсбук

І дітям, і літнім людям потрібна рутина. Важливо мати знайомі їм, повторювані речі. Для ваших дітей основна ваша рутина й опора – ви. Для батьків їхня безпека – їхній будинок. Ті речі, які їх оточують, сусіди, які залишилися, вулиця, яку вони знають. У поважному віці важливо розуміти, що ти залишаєшся господарем свого життя. Щоб батькам почуватися в безпеці, їм потрібні не знімні квартири. Їм потрібно мати поруч порядок, який створювався протягом усього життя.

Про свою злість і нерозуміння треба поговорити хоча б із кимось зі знайомих. Ні для кого не просто поїхати чи залишитися, але якщо є можливість, спробуйте дати повагу до непростих рішень. Це може трохи зменшити напругу у стосунках. І говоріть зі старшими родичами м’яко, підбираючи аргументацію.

Стосунки на відстані з чоловіком у лавах ЗСУ

Якщо партнер на фронті, йому треба давати відчуття, що ви любите його та думаєте про нього. Це наповнить його теплом там, де він є. Розповідайте чоловікові про ваше життя. Діліться з ним вашим нормальним життям, щоби він відчував, що все, що він робить – не марно. Життя триває. Ви – та людина, яка тримає його.

Обов’язково додайте інтимності у спілкування, не обмежуйтеся лише обговоренням побутових справ. Називайте одне одного ніжними прізвиськами, кличками, використовуйте лише вам відомі кодові слова, пригадуйте лише «ваші» ситуації та жарти.

 Пригадуйте минуле та мрійте разом про майбутнє. Спільні плани надихають триматися у важкій ситуації та дають відчуття єдності з партнером, знижується тривога та почуття самотності.

Говоріть про почуття, про те, як ви сумуєте одне за одним, про кохання та нетерпляче очікування зустрічі. Будьте готові до можливих емоційних гойдалок у партнера та допомагайте справлятися з такими станами через заспокійливі слова.

Обмежте обговорення новин, уникайте надмірної емоційності та драматизації ситуації. Фокусуйтеся на фактах та перевіреній інформації. Спілкування з партнером має залишати відчуття надії й віри у краще, а не безсилля. Допомагайте одне одному знайти ресурс.

Лише гарна комунікація в парі допоможе здолати кризу. Якщо з комунікацією та підтримкою в довоєнний час були складнощі, то війна загострить цю проблему. Тому більше слухайте одне одного, співчувайте, підбадьорюйте. Не знецінюйте почуття іншого.

При підготовці матеріалу використовувалась інформація із сайтів Village, Good House, ELLE.

Залишити відповідь