Прийшов час смородини. Це дуже смачна і корисна ягода, адже смородина містить гама-ліноленову кислоту. У поєднанні з флавоноїдами, які також є в смородині, вона зменшує запалення і корисна при запаленні суглобів. Також смородина покращує настрій і робить нас спокійнішими. Все через те, що в ній є інгібітори моноамінооксидази – ті ж речовини, що й в деяких ліках проти депресії.
Тож не відмовляйте собі у ласощах та приготуйте смачні десерти зі смородини.
Домашній мармелад зі смородини
Вам потрібно:
- чорна смородина – 500 г ;
- цукор – 250 г;
- вода – 70 мл;
- агар-агар (кількість може бути іншою) – 10г.
Спосіб приготування:
Для початку ягоди переберіть, видаливши гілочки, листочки і дрібне сміття. Добре промийте в декількох водах і просушіть, слив зайву воду через друшляк.
Помістіть ягоди в глибоку місткість, в якій буде зручно працювати занурювальним блендером. Добре подрібніть ягоди до однорідної маси. Як варіант, можете скористатися стаціонарним блендером, подрібнювачем або м’ясорубкою.
Перелийте ягідне пюре в каструлю, засипте цукром і добре перемішайте.
Поставте каструлю на середній вогонь. Постійно помішуючи, щоб добре розчинився цукор, доведіть масу до кипіння. Зменште вогонь і проваріть ще 15 хвилин.
Перед використанням агар-агару уважно вивчіть інструкцію на упаковці. Бо він може бути різним, там обов’язково вказуються необхідні пропорції ягід і агар-агару. Поки уварюється смородина, нагрійте трохи воду (вона повинна бути теплою, але не гарячою) і залийте нею необхідну кількість агар-агару. Залиште його набухати 5 хвилин.
Перелийте набряклий агар-агар в каструлю зі смородиною і добре перемішайте до однорідності. Варіть, помішуючи, щоб агар-агар не пригоріла, ще 10 хвилин.
Залиште отриману масу на 10-20 хвилин охолонути. Потім перелийте її в форму. Форму можна використовувати будь-яку – скляну, емальовану, силіконову. Якщо останню, то просто перелийте в неї теплий мармелад. Якщо з іншого матеріалу, то застеліть дно і стінки харчовою плівкою, щоб було зручно застиглий мармелад витягувати. Залиште приблизно на годину в прохолодному місці. Чим довше мармелад простоїть, тим щільніше і смачніше він вийде. Я залишаю на ніч.
готовий мармелад розріжте на порційні шматочки. Я рекомендую спочатку спробувати, коли він буде готовий. Бо смак у ягід може дуже сильно відрізнятися, то він може вийти або занадто солодким, або занадто кислим. Після цього посипте мармелад кокосовою стружкою або цукром.
Посипаний кокосовою стружкою мармелад добре зберігає форму. А ось цукор робить його мокрим. Тому цукром посипайте мармелад безпосередньо перед подачею на стіл.
Зефір зі смородини
Вам потрібно:
- агар-агар – 10 г;
- вода – 60 мл;
- цукор – 150 г;
- цукор для смородини – 200 г;
- смородинове пюре – 100 г;
- яблука – 350 г;
- яблучне пюре – 130 г;
- яєчний білок – 30 г.
Спосіб приготування:
Для приготування яблучного пюре помийте та почистьте яблука від шкірки, видаліть насіння. Очищені яблука поріжте невеликими шматочками та запечіть. Охолодіть яблука та подрібніть ручним блендером до однорідної маси. Готове яблучне пюре перетріть через дрібне сито в окрему миску, накрийте харчовою плівкою та залишіть в холодильнику на цілу ніч.
Яблучне пюре змішайте з цукром та ретельно збийте масу міксером – фруктова маса повинна посвітліти. Додайте до яблучної маси білок та продовжуйте збивати насадкою «Вінчик» на маленькій швидкості, щоб не зіпсувати структуру маси.
В окремій каструлі змішайте пюре смородини, воду, агар-агар і цукор. Ретельно перемішайте всі інгредієнти вінчиком до однорідної маси. Ставте каструлю зі смородиною на середній вогонь та доведіть до температури 104 градуси, постійно помішуючи сироп.
Тоненькою цівкою влийте сироп зі смородини в яблучну масу. Важливо, щоб в процесі додавання смородинового сиропу яблучна маса продовжувала збиватись міксером або у кухонному комбайні.
Масу для приготування зефіру потрібно збивати, поки вона не збільшиться в об’ємі та її температура впаде до 40 градусів (буде ледве тепла). Фруктова основа для зефіру повинна добре тримати форму та бути достатньо щільною по структурі. Перекладіть зефірну масу в кондитерський мішок та за допомогою насадки «Закрита зірка» відсадіть зефір на пергамент для випікання. Сформований зефір залишіть загуснути 6-8 годин при кімнатній температурі.
Складіть половинки зефіру та посипте цукровою пудрою з усіх сторін.
Морозиво зі смородини й сметани
Вам потрібно:
- смородина – 300 г;
- сметана – 300 г;
- цукру – 5 ст. л.
Спосіб приготування:
Ягоди переберіть і добре помийте. Облийте окропом, щоб вони випустили більше соку.
Подрібніть смородину блендером. Можна також пропустити через сито, щоб вийшло чисте пюре без шкірки.
Додайте сметану і цукор. Ретельно перемішайте, спробуйте, якщо треба, то додайте більше цукру.
Перелийте масу в формочки й вставте палички.
Поставте в морозилку на 3−4 години до повного застигання.
Готове морозиво дістаньте з формочок, занурте їх попередньо в гарячу воду на кілька секунд.
Мусовий торт зі смородиною без випічки
Вам потрібно:
- смородина чорна – 650-700 г;
- сметана – 500 г;
- печиво шоколадне – 400 г;
- масло вершкове – 150 г;
- цукор – 250 г;
- желатин швидкорозчинний – 30 г;
- вода – 100 мл;
- м’ята (для прикрашання).
Спосіб приготування:
Печиво подрібніть в дрібну крихту. Це можна зробити за допомогою невеликого пакета, в який потрібно його скласти, закрити й розкачати качалкою до однорідного стану. А якщо у вас є блендер – шматочки печива можна подрібнити й з його допомогою.
Викладіть крихту з печива в миску і додайте в нього розтоплене вершкове масло, перемішайте. Форму для випічки застеліть пергаментним папером і викладіть на неї отриману масу, щільно трамбуючи й формуючи корж. Ставте її до холодильника.
Смородину промийте під проточною водою, очистьте від сміття. Викладіть ягоди в невеликий сотейник, додайте цукор, перебийте блендером, а потім ставте на плиту. Доведіть до кипіння і відразу зніміть з вогню. Чекайте, поки ягоди з цукром охолонуть при кімнатній температурі, а потім додайте сметану.
Швидкорозчинний желатин залийте водою, залишіть на 5 хвилин для набухання і нагрійте до повного розчинення. Потім влийте в ягідно-сметанну суміш.
Дістаньте з холодильника застиглий корж із печива, вилийте на нього ягідну масу і ставте назад у холодильник на 4-6 годин.
Вийміть застиглий десерт, прикрасьте за бажанням і подавайте до столу.
Торт зі смородиною
Вам потрібно:
- яйця – 2 шт.;
- цукор – 80 г;
- рослинна олія – 40 г;
- пшеничне борошно – 90 г;
- розпушувач – 0,5 ч. л;
- чорна смородина – 80 г;
- сир – 300 г;
- вершки 33% – 400 г;
- цукрова пудра – за смаком;
- варення зі смородини – 100 г.
Спосіб приготування:
На першому етапі потрібно замісити бісквітне тісто. Для цього в чашу міксера відправте два великі або три маленькі яйця, а також 80 грамів цукру. Ретельно збийте ці компоненти до утворення густих піків.
В окремій тарілці змішайте пшеничне борошно та розпушувач. Просійте ці компоненти через сито і відправте у яєчну масу. За допомогою силіконової лопатки замішайте однорідне тісто.
Тепер у тісто по стінках миски влийте будь-яку рафіновану рослинну олію (без запаху). Ще раз усе перемішайте. Бісквітне тісто готове.
Розділіть тісто на три рівні частини. Кожну з них вилийте у три круглі формочки.
Далі в усе тісто додайте приблизно по 25-30 грамів смородини. Ставте коржі у розігріту до 170 градусів духовку на 15 хвилин.
Через зазначений час усі бісквітні коржі дістаньте з формочок і залишіть на решітці до повного охолодження.
На наступному етапі приготуйте сирний крем. Для цього блендером перетріть кисломолочний сир. Також замість сиру можна використовувати сирну масу, яку блендером перетирати не потрібно.
До сиру додайте охолоджені жирні вершки, а також цукрову пудру за смаком. Ретельно збивайте міксером всі компоненти до загустіння.
Після цього можна складати торт. Викладіть перший бісквітний корж. У кондитерський мішок відправте сирний крем і зробіть з нього бортики на нижньому коржі торта.
По центру викладіть смородинове варення, яке покрийте кремом. У такий самий спосіб викладіть другий корж торта.
Верхній корж смородиновим варенням не змащуйте. Проте вирівняйте торт, змащуючи його зверху та по боках сирним кремом.
Декоруйте торт смородиною та листям м’яти. Дайте йому трішки натягнутися, а потім розріжте на порційні шматочки.
Торт зі смородиною 2
Вам потрібно:
- пшеничне борошно – 2,5 скл.;
- маргарин – 250 г;
- цукор – 2 скл.;
- сода – 0,5 ч. л;
- оцет – 0,5 ст. л;
- яєчний жовток – 2 шт.;
- яєчні білки – 2 шт.;
- молоко -100 мл;
- вершкове масло – 100 г;
- смородина – 150 г.
Спосіб приготування:
Наріжте шматочками маргарин. Додайте борошно, відберіть від усього 1 ст. л. Розімніть все в крихту. Додайте погашену оцтом соду. Змішайте.
Додайте в тісто 2 ст. л цукру і 2 жовтки. Гарненько змішайте все. Розподіліть тісто по посипаному борошном декові. Приблизна висота коржа — 0,5 см.
Поставте корж випікатися в розігріту до 180 °С духовці протягом 15 хвилин.
Збийте білки міксером. Додайте 1 склянку цукру. Збивайте до отримання густої маси.
Змастіть збитою масою корж. Відправте в духовку ще на 15 хвилин при температурі 200 °С. Коли безе підніметься, підрум’яниться, стане ламким і хрустким, поспішайте дістати його з духовки. Розріжте ще теплий корж на три частини.
Приготуйте крем, змішавши 50 мл молока і 0,5 склянки цукру. Підігрійте масу в сотейнику на повільному вогні, поки цукор не розчиниться повністю. Розведіть 1 ст. л борошна 50 мл молока. Перелийте масу в солодкий сироп в сотейнику. Варіть, поки не загусне.
Зніміть масу з вогню. Остудіть її. Додати м’яке вершкове масло. Збивайте до однорідності.
Перетріть смородину з 2 ст. л цукру.
Тепер зберіть торт, чергуючи шари у такій послідовності: корж з безе, заварний крем, корж, крем, перетерта з цукром смородина, корж, крем.
Щоб зробити торт ще більш соковитим, не бійтеся брати більше смородини: замість одного ягідного шару завжди можна зробити два, а то й три. Для прикраси використовуйте всі ті ж ягоди, тільки цілі.
Підписуйтеся на сторінку «Світлана» і першими дізнавайтеся про нові публікації на сайті