Як бути щасливою після сорока

Якщо ви не знаєте, як бути щасливою після сорока років, дотримуйтеся порад психологів

Період від сорока і до шістдесяти років – дуже стресовий для багатьох. Середній вік долає прірву між молодим і старшим поколінням і часто пов’язаний з великими випробуваннями. Тим не менше, для більшості людей цей час може бути чудовим.

Якщо ви не знаєте, як бути щасливою після сорока років, дотримуйтеся порад психологів. І пам’ятайте: ніщо не триває вічно, тому вчіться насолоджуватися кожним днем.

Ось що ви можете зробити для того, щоб почуватися краще.

Дізнайтеся більше про себе

Якщо за роки служінню іншим цілям ви втратили зв’язок із тією, ким ви є (тобто ким ви є насправді), настав час повернути це. Розвиток стосунків із самою собою приносить внутрішнє відчуття спокою та задоволення.

Напишіть список того, що робить вас собою, включаючи те, що вам в собі подобається. Сильне відчуття власного «Я» допоможе вам менше покладатися на зовнішні речі, які приносять вам задоволення: те, що ви купуєте, визнання чи компліменти від інших, лайки в Instagram тощо.

Побудуйте соціальні зв’язки

Протягом усього життя друзі будуть приходити і йти. Іноді у вас буде широке коло спілкування, а іноді воно зменшуватиметься. Найважливішим є створити міцне ядро з кількох близьких вам людей.

Близькі друзі забезпечують підтримку, яка сприяє благополуччю. А люди, які бачаться з друзями кілька разів на тиждень, відчувають вищий рівень задоволеності життям порівняно з тими, хто зустрічається з друзями лише кілька разів на рік.

Здається, саме час зателефонувати комусь близькому!

Знайдіть свою мету

Як часто ми кажемо собі: «Я буду щасливою, коли…» Проблема полягає в тому, що коли ви досягаєте підвищення, гарного будинку чи автомобіля, інших мрій, ви одразу думаєте: а що далі?

Тут йдеться про те, що без мети ми не відчуваємо себе задоволеними. Це не означає, що треба припинити ставити перед собою цілі. Скоріше, не потрібно дозволяти їм визначати ваше почуття цінності. Ваша самооцінка виникає через наявність мети.

Ми бачимо зв’язок мети життя з фізичним і психічним здоров’ям чоловіків і жінок у дорослому віці. Можливо, зараз ви маєте уявлення про те, якою є ваша мета, але іноді потрібна допомога, щоб її визначити. Подумайте, заради чого ви живете: це турбота про дітей, намагання покращити свій добробут чи мрія написати книгу? Ваша мета повинна бути унікальною для вас і для того, що має значення у вашому житті.

Культивуйте спільноту

Поряд із міцною дружбою, відчуття приналежності до чогось також є ключовим для загального щастя. Це досягається через зустрічі вашого книжкового клубу, проведення щотижневої футбольної гри чи відвідування волонтерських організацій.

Соціальні зв’язки завжди були сильним і надійним провісником щастя протягом усього життя людини.

Якщо вам не вистачає почуття спільноти, можна почати з невеликої розмови з незнайомими людьми. Ми часто недооцінюємо випадкові контакти з людьми в наших громадах. Це створює відчуття колективної безпеки.

Створюйте позитивні емоційні враження

Одна з наших найчастіших помилок в пошуках щастя – у цьому питанні ми покладаємося на купівлю нових речей. Однак таке задоволення триває недовго. Натомість те, що приносить нам справжню радість, не є матеріальним. Це може бути пошук яскравих вражень (наприклад, від перебування на природі), більше сміху і нові відкриття. І так, все це ще доступно нам у віці після сорока.

Прийміть негатив

Сенс щастя в будь-якому віці – особливо в середньому, коли ви берете на себе стільки ролей і проходите через важливі життєві зміни та події – полягає не в тому, щоб почуватися добре весь час.

Негативні емоції є нормальним явищем, але відштовхувати їх або намагатися бути позитивною або щасливою за будь-яку ціну токсично для вашого емоційного благополуччя.

Не змушувати себе посміхатися – це також важлива складова щастя. Якщо вам сумно, сумуйте. Якщо ви розчаровані, визнайте це. Щастя – це бути справжньою.

Переоцініть свій стрес

Усі дрібні стресові фактори протягом дня – сварка з чоловіком чи дітьми, пасивно-агресивний електронний лист від вашого колеги і так далі – мають здатність накопичуватися. Проблема не в тому, що у вас стрес (це неминуче), а в тому, як ви реагуєте на ці незначні щоденні стресові фактори.

Ви тихенько закочуєте очі за столом, а потім рухаєтеся далі? Чи тримаєтеся за це і розмірковуєте, поки не перетворите маленьку проблему на велику? Такі реакції передбачають хронічні та психічні захворювання через 10 років!

Практика самозаспокоєння та використання дихальних технік – це лише пара інструментів, якими ви можете скористатися. Також корисно подумати, яке повідомлення вам надсилає стрес. Наприклад, це може означати, що вам потрібно встановити межі або що ви берете на себе занадто велике навантаження. Ви можете внести зміни, які допоможуть полегшити деякі з цих хронічних щоденних стресів.

Бережіть себе

Всі ті пізні вкладання спати, забіги до фастфуду, пропуски тренувань, нестримний стрес і забагато келихів вина колись були у всіх. Але в молодості було легко відновитися, а зараз? Що ж, сьогодні все інакше, і це потрібно враховувати.

Залишки наших попередніх шкідливих звичок проявляються в середньому віці у вигляді старіння. Наприклад, ви можете помітити, що ваш артеріальний тиск або рівень холестерину почали підвищуватися. Хороша новина полягає в тому, що ще не пізно!

Незважаючи на те, що спосіб життя в молодості справді впливає на фізичне та психічне самопочуття, ви все одно можете внести зміни, які матимуть довготривалі наслідки. І те, що ви робите в середньому віці, сильно впливає на ваше старіння. Настав час переглянути свої звички!

Пройміться вдячністю

Не знаєте, як бути щасливою? Будьте вдячною! Вдячність є наріжним каменем щастя. Але ви можете отримати від неї ще більше!

Одна справа помітити, що надворі сонячно, але зовсім інша – вийти на вулицю і зробити кілька глибоких вдихів.

Так само й тут: подумайте про те, за що ви вдячні, а потім відчуйте це. Це зменшує активність центрів стресу у вашому мозку.

Зберігайте перспективу

Це може здаватися нелогічним, але щастя, загалом, не залежить від життєвих обставин. Коли ви стаєте старшими, ви все більше відчуваєте хвороби, смерть близьких та інші зміни, які можуть бути болісними чи складними. І існує поширене переконання, що боротьба та щастя не можуть співіснувати – але вони можуть, і вони так існують!

Незалежно від того, що трапляється на вашому шляху, ви можете бути щасливими.

Тепер ви знаєте, як бути щасливою у середньому віці. Переоцініть своє ставлення до життя та вашого оточення та вчіться шукати позитив у кожному дні, навіть у складних обставинах. У вас все вдасться!

За матеріалами Твій світ

Залишити відповідь