Звідки береться постійна втома і як із нею боротися?

Тривожні симптоми та причини їх появи

Підвищеною стомлюваністю називають стан, при якому навіть помірні навантаження швидко вимотують людину, позбавляють її сил, бадьорості та енергії. Найчастіше грішать на нестачу сонця, стрибки погоди, магнітні бурі, стреси або важкий робочий тиждень. Але зазвичай проблема криється глибше.

За опитуваннями українських громадян стає зрозумілим, що з підвищеною стомлюваністю протягом життя стикався практично кожен перший. Багато років живуть на «мінімальних оборотах» і не можуть реально змінити ситуацію. Що робити, до кого звертатися за допомогою, коли підвищена стомлюваність не минає після повноцінного відпочинку? Про це ми розповімо далі.

Тривожні симптоми та причини їх появи

Організм більш-менш здорових людей – стійка річ. Тому можна стверджувати, що серйозні проблеми не з’являються в один день – зазвичай передує тривала низка дрібних проблем зі здоров’ям, хронічних стресів, конфліктів вдома, на роботі. Приділяти увагу профілактиці дуже важливо – вона здатна зберегти здоров’я та навіть життя.

До високої стомлюваності, згідно з дослідженнями лікарів, приводять:

  • Нестача відпочинку чи його відсутність.
  • Фізичні навантаження.
  • Неправильний раціон, в якому не вистачає мікроелементів, вітамінів.
  • Патології щитовидки.
  • Стреси, депресивні стани.
  • Вагітність та період після пологів.
  • Анемія.
  • Шкідливі звички.
  • Віруси та інфекції.

Якщо у вашому житті постійно є 2-3 фактори зі списку, дивуватися появі підвищеної втоми не доводиться. Важливо провести точну диференціальну діагностику та вчасно вжити заходів. Зазвичай при хронічній втомі людина скаржиться на безсоння, загальмованість рухів, недовірливість, постійну незадоволеність, плаксивість, зниження апетиту, апатію. Скорочується сила рухів, зменшується рівень їх точності, падає зір. Діагноз має ставитися виходячи з клінічної картини загалом.

Які захворювання потрібно підтвердити чи виключити

В окремих випадках висока стомлюваність – це особливість організму конкретної людини, його індивідуальна норма. Але зазвичай стан сигналізує про проблеми з нервовою системою, нейровегетативні розлади, для яких повинна підбиратися комплексна терапія. Стандартна діагностика рідко дає точні результати, аналізи сечі та крові не допоможуть визначити причини хронічної втоми.

Астенія – досить частий діагноз. Він може ставитися дорослим людям, юнакам, підліткам, навіть дітям. Для астенії характерним є постійно розбитий стан, який не проходить навіть після зміни обстановки, нормального відпочинку.

Слід виключити чи підтвердити гіпоксію. Вона розвивається при недостатньому надходженні кисню в кров та клітини. При гіпоксії допомагає скоротити навантаження або активно насичувати тканини киснем. Хронічна втома може давати знати себе постійно чи іноді. Характерні ознаки часто турбують у міжсезоння, під час вагітності, потім минають. Головне не запускати ситуацію – надія, що все вирішиться якось саме, може призвести до помітного погіршення самопочуття та необхідності тривалого лікування (у тому числі у стаціонарі).

Роль вітамінів

Дефіцит поживних речовин здатний призводити до хронічної втоми сам по собі, послаблює організм, робить його схильним до стресів, інфекцій. Якщо не вистачає вітаміну А, людина починає постійно застуджуватися, чіпляти віруси, можуть страждати шлунково-кишковий тракт і сечостатева система. Дефіцит вітамінів групи провокує розлади органів травлення, мігрені, проблеми з апетитом, дратівливість.

За матеріалами Коліжанка

Залишити відповідь